Yves Rocher
Věrnostní klub
Newsletter
Seznam přání
Naše obchody
Můj účet
My cart
Actbeautiful

Spolehlivý průvodce veganskou kosmetikou

Určitě jste už slyšeli o veganské či vegetariánské kosmetice a nejste si jisti, co toto označení znamená? Přečtěte si našeho přehledného průvodce, kde vám vše vysvětlíme!

 

Všechny produkty Yves Rocher jsou 100% vegetariánské a v nabídce máme více než 700 veganských produktů napříč všemi kategoriemi (péče o pleť a tělo , make-up a další). Pojďme se společně podívat na to, jaký je rozdíl mezi veganským a vegetariánským složením.

Co znamená být veganem?

Vegani dodržují dietu, která neobsahuje maso ani žádné živočišné produkty, (mléčné výrobky, vejce, a dokonce ani med) spojenou se silným soucitem se zvířaty a odporem proti jejich týrání a vykořisťování. Veganství je ucelený životní styl, který odráží etická rozhodnutí v každodenním životě a zahrnuje celou řadu odvětví, do kterých patří i kosmetický a módní průmysl.

Pokud si tedy vše shrneme, být veganem znamená dodržovat veganskou stravu a zároveň žít životní styl, který odráží stejné hodnoty. Příkladem je nekupovat kůži či vlnu a nepoužívat kosmetiku obsahující složky živočišného původu jako keratin nebo kolagen.

 

A co produkty Yves Rocher?

Naše produkty jsou 100% vegetariánské a více než 700 z nich je veganských, a to napříč všemi kategoriemi.

Přírodní složky jsou součástí naší identity již od našeho vzniku před více než 60 lety a všechny naše produkty jsou inspirovány rostlinnou říší. Naši experti na výzkum rostlinné kosmetiky vybrali více než 1100 ingrediencí přírodního původu, které dodávají produktům účinné vlastnosti a zároveň respektují pokožku i naší planetu.

Naše produkty tedy můžeme označit za 100% vegetariánské, přičemž více než 700 receptur našich produktů je veganských, a tudíž neobsahují žádné složky živočišného původu.

Pokud neexistuje uspokojivá alternativa, používáme určité živočišné složky přírodního původu, při jejich získávání však vždy dbáme na zachování biodiverzity a nenarušujeme integritu zvířat (přírodní sekrety jako med nebo včelí vosk). Tyto deriváty používáme ke zvýšení účinnosti receptur a ke zlepšení smyslového zážitku z našich produktů.

Zavázali jsme se nabízet našim spotřebitelům veganské alternativy make-upu. Proto jsme v roce 2021 uvedli na trh Černou prodlužující řasenku a Černou řasenku pro objem, které jsou veganské.

Jaký je tedy rozdíl mezi veganskou a vegetariánskou kosmetikou?

Vegetariánský kosmetický výrobek neobsahuje žádnou složku z těla zvířete (kolagen, živočišné tuky apod.). Veganská kosmetika neobsahuje žádnou složku pocházející z těla zvířete ani živočišné výroby (vejce, mléko, med, včelí vosk apod.), ani žádný produkt, který zasahuje do kvality života zvířat.

Jak je to s certifikáty veganské kosmetiky?

Existuje několik veganských certifikačních označení, jako jsou značky Vegan Society, PETA a One Voice. Tyto štítky certifikují buď značku jako celek, nebo samotný produkt. Naprostá většina označení nevydává certifikaci společnostem vyvážejícím do Číny, neboť čínské úřady se mohou zcela jednostranně rozhodnout samy otestovat kosmetické výrobky bez ohledu na značku před nebo během jejich uvedení na trh na jejich území.

Na druhou stranu certifikace Cruelty Free potvrzuje absenci krutého zacházení se zvířaty, například při testování na zvířatech. Důležitým faktem je, že testování kosmetických výrobků na zvířatech je v Evropě od roku 2013 zakázáno.

Existují nějaké předpisy upravující veganskou kosmetiku?

Neexistují žádné předpisy, které by upravovaly označení „vegan“, a tedy ani regulační definice toho, jaký by měl veganský produkt být.

A co testování na zvířatech?

S testováním na zvířatech jsme skončili v roce 1989.

Netestujeme na zvířatech a nikdy neschvalujeme testování na zvířatech u našich hotových produktů nebo jejich složek. Není to žádná novinka, značka Yves Rocher patřila mezi první kosmetické značky, které se rozhodly ukončit testování na zvířatech. Od roku 1989 jsme tyto testy nahradili alternativními metodami, které respektují zvířata i přírodu. Již v roce 1992 jsme za tuto iniciativu získali zlatou medaili od SPA (Společnost na ochranu zvířat ve Francii).

Tak a záhada za populárním, ale často nejasným označením „vegan,“ je vyřešena!

Další články